Meie teenused

Tänavakivi paigaldus

Tänavakivi paigaldus on vajalik maja ümber olevate teede ja platside rajamiseks. Enim leiab kasutust betoonkivi, mis peab koormusele ja meie kliimale hästi vastu. Tänavakive toodetakse erineva suuruse, kuju ning värvusega. Sarnaselt vundamendi ehitusele, on kvaliteetse töö tagamiseks vajalik tagada aluspinna tihendus. Esmalt tuleb eemaldada orgaaniline ja vajumist soodustav pinnas. Enne tagasitäidet on soovitatav paigaldada filterkangas. See väldib täitepinnase liigset vajumist ja nii tekib kandvam aluskiht. Tihendatud killustikaluse paksus peaks olema 150-300mm. Olenevalt vajalikust kandevõimest, kas autotee või kõnnitee alusena. Järgmisena paigaldatakse kivi paigaldust lihtsustav 20-40mm sängituskiht, millele omakorda laotakse kivi. Enne kivi paigaldust pannakse servade piiramiseks äärekivid, mille fikseerimine toimub betooniga.

Kogemused on näidanud, et põhiliseks veaks, mis tööde käigus tehakse, on liialt paks sängituskiht, mida ei tihendata ja mis põhjustab hiljem kivide vajumist. Just autoga sõidetavatel pindadel vajunud osadesse jäävad roopad, kuhu hakkab kogunema sadevesi. Paksem sängituskiht pannakse töö lihtsustamiseks, suurema fraktsiooniga aluskihti on keerukam ja ajaliselt kulukam tihendatuna paigaldada. Lihtsam on paksema paigalduskihiga pinnas õigeks rihtida, kuid seda ei tihendata ja see põhjustabki hilisemad teede ja platside vajumised. Vajunud roopad ja pinnad hakkavad hiljem ka visuaalselt häirima. Kivi sängitamiseks soovitame kasutada liiva asemel väikese fraktsiooniga, näiteks 1-4mm, kiviliiva, mis tiheneb paremini ja põhjustab vähem hilisemaid vajumisi.

See, kui suures mahus kive tuleks paigaldada, oleneb krundi planeeringust ja vajalikkusest. Tänavakivi paigaldus on mõistlik tellida optimaalses mahus. Liiga suured kivipinnad takistavad sademevee pinnasesse imbumist ja valede kallete korral võib vesi sattuda mitte soovitud kohtadesse ja tekitada hilisemaid niiskuskahjustusi.

Rajatud kiviteed vajavad regulaarset hooldamist. Lihtsaim viis hoolduseks on survepesuriga pesu. Kui seda aastas paaril korral teha, kevadel ja sügisel, näevad kiviga kaetud pinnad kogu aasta kenad välja. Pikalt hooldamata pindasid on soovitatav pesta spetsiaalse kivipesuriga. Sellisel juhul ei riku mustus kõrval olevaid pindasid. Lisaks on võimalik kive töödelda määrdumise vältimiseks spetsiaalse krundiga või juba pikalt kasutuses olevad pinnad värskendada kivi glasuuriga. Vajalike hooldusvahendite olemasolul, on võimalik seda kõike teil ka ise teha, kuid tänavakivide paigalduse soovitame jätta spetsialistide hoolde.

Coralroof omab suurt kogemust ja väärt teadmisi, et teile väga heal tasemel tänavakivide paigaldust pakkuda. Võtke meiega ühendust!

Näita rohkem

Tehtud tööd

Tehtud tööd