Meie teenused

Puitmajad

Puitmajad on ideaalne lahendus neile, kes eelistavad looduslikke materjale. Puitu on ehitusmaterjalina kasutatud juba väga pikka aega, kuna see oli kõige kättesaadavam ja lihtsamini töödeldav materjal. Tänapäeva ehituses kasutatakse puitu üha rohkem, sest uued tehnoloogiad, nagu ristkihtpuit ning puitfermid võimaldavad ehitada üha keerukamaid ja suuremaid hooneid ning see soodustab selle kasutust ja konkurentsivõimet. Lisaks tehnilistele omadustele on puitmajade ehitamine kiirem ja tekitab vähem müra, eriti kui kasutada valmis elemente. Kuna ehitusaeg tuleb hoone puhul oluliselt lühem, siis on see oluline kokkuhoid.

Võrreldes betooni ja terasega on puidu kasutamine ehituses ka keskkonnasõbralikum ja tema süsinikujälg on väiksem ning tootmiseks kulub kordades vähem energiat, mis on väga oluline, pidades silmas tänaseid kliimaprobleeme. Puit on looduslikult taastuv materjal, soe ja visuaalselt ilus ka viimistlusmaterjalina.

Kuna peame puitmajade ehitamisel oluliseks tingimuseks ka energiatõhusust, siis puittala tootmiseks kulub kuus korda vähem energiat, kui terastala tootmiseks. Madala energiatarbega majad ehitatakse enamuses puitkarkassile, kuna teistest materjalidest sein tuleks oluliselt kallim.

Levinud arvamuse kohaselt on puitmajad halva helipidavusega. Tegelikult see nii ei ole ja kõik oleneb ehituse kvaliteedist, oskustest ja kasutatavatest materjalidest. Tuleb vältida konstruktsioone läbivaid katkematuid karkasse, materjalide kihid tuleb katkestada ja kasutada liitekohtades tihendeid.

Puitmajad on head ka seetõttu, et nende püstitamine on ilmastikuoludest vähem sõltuv, sest madalad temperatuurid ei riku kasutatavaid materjale, mis betooni puhul ei kehti. Puitmaja ehituse puhul on oluline see, et enne miinuskraade saaksid tehtud vundamenditööd. Üheks heaks küljeks puitmaja ehituse puhul on ka see, et seinte konstruktsioonid on majal õhemad ja kasutusele jääb ca 2-3% rohkem põrandapinda.

Coralroofi eelistuseks on oma klientidele pakkuda eelkõige puitmajade ehitust, kuna puit on Eestis kohalik materjal, hästi kättesaadav ja töödeldav. Puit on tänapäeva materjale ja tehnoloogiaid kasutades hea kvaliteediga – puitmajad on soojapidavad ning soodsama lõpphinnaga.

Võtke meiega ühendust ja arutame teie soove lähemalt!

Tehtud tööd

Tehtud tööd